دستگیری کلاهبردار مأمور پوز: گشایش پرونده ۲۰ فقره جلوگیری از سرقت

عملکرد قابل تحسین پلیس آگاهی پایتخت

رییس پلیس آگاهی پایتخت اخباری مهم از دستگیری یک فرد در تهران که به عنوان مأمور پوز از ۲۰ واحد صنفی کلاهبرداری و سرقت کرده بود، منتشر کرد.

تحقیقات آغاز شد

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت، اعلام کرد: با اعلام یک اتهام کلاهبرداری و سرقت از کارت عابر بانک توسط صاحب یک واحد صنفی در جنوب تهران و تقاضای معترض به اداره آگاهی تهران بزرگ، تحقیقات در خصوص این پرونده آغاز شد.

ماجرای کلاهبرداری از کارت بانکی

سرهنگ ولیپور گودرزی افزود: شاکی، یک خانم میانسال و مسئول یک واحد صنفی بود که اظهار کرد فردی به نام مأمور پوز به او مراجعه کرده و کارت عابر بانک او را دریافت کرده، تا آن را برای استعلام به دستگاه پوز بکشد. پس از مدتی متوجه شد که موجودی کل حساب او از کارت کسر شده و کارت ارائه شده تقلبی بوده است.

شناسایی و دستگیری

رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: به دلیل حساسیت موضوع، کارآگاهان با استفاده از روش‌های اطلاعاتی و میدانی تحقیقات خود را شروع کردند. این شناسایی منجر به شناسایی چهره سارق و تعدادی از اقدامات مشابه او شد.

اعتراف به ۲۰ فقره جرم

سرهنگ گودرزی با اشاره به دستاوردهای پلیس آگاهی اعلام کرد: با تجمیع پرونده‌های مشابه، مشخص شد که متهم به ۲۰ جرم کلاهبرداری و سرقت از واحدهای صنفی گوناگون متهم شده است.

دستگیری در لحظه اقدام به سرقت

رئیس پلیس آگاهی تهران توضیح داد: در گشت‌زنی‌های هدفمند و با همکاری مأموران کلانتری ۱۱۹ مهرآباد، مأموران به موقع متهم را دستگیر کردند. این دستگیری در لحظه اقدام به سرقت از یک عابر بانک مال باخته دیگر صورت گرفت.

اعتراف متهم به روش جلوه‌گر کلاهبرداری

رییس پلیس آگاهی تهران افزود: متهم پس از انتقال به مقر پلیس آگاهی، به ۲۰ جرم کلاهبرداری و سرقت از واحدهای صنفی وجوه نقدی به همین روش اعتراف کرد.

جلوگیری از سرقت در واحدهای صنفی

این دستگاه امنیتی تصریح کرد: مال باختگان اغلب افراد مسن و خانم‌های میانسال بوده‌اند. اما با گشت‌زنی‌های هدفمند و هماهنگی با نیروهای انتظامی، توانستیم به سرعت به دستگاه پوز فریب‌گیر پایان دهیم.

برای خرید دستگاه کارتخوان با آریا 24 در تماس باشید

دستگاه پوز پکس s910

دستگاه پکس اس80

دستگاه پوز پکس s58

دستگاه پوز پکس سیار d210

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *