ارسال فهرست ۱۰ هزار پزشک فاقد کارتخوان به سازمان امور مالیاتی

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی اطلاعات مهمی را اعلام کرد

مهری حجت دوست، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی، اخباری مهم از ارسال فهرست ۱۰ هزار پزشک شاغل در مراکز درمانی و بدون کارتخوان به سازمان امور مالیاتی کشور به اطلاع عموم رساند.

تغییرات در استفاده از تبصره ۱۰۰: اقدامات جدید برای تسهیل پرداخت مالیات

حجت دوست اظهار کرد که نام‌های اعضای سازمان نظام پزشکی، فعال در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و جراحی، برای استفاده از فرم تبصره ۱۰۰ به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است. این اقدام باعث محدودیت در مورد مالیات این گروه از پزشکان شده و بر اساس محاسبات نرم افزار اظهارنامه، مالیات آنها بدون نیاز به تسلیم اظهارنامه مالیاتی، فقط با افزودن ضریب به عدد سال گذشته محاسبه خواهد شد.

ارتقاء شفافیت و عدالت در پرداخت مالیات توسط پزشکان

در پاسخ به سوالات خبرنگاران، حجت دوست اعلام کرد که پزشکان آمادگی دارند مالیات خود را پرداخت کنند، با شرط اینکه شفافیت و عدالت در پرداخت مالیات حاکم باشد. او همچنین جزئیات استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ را به عنوان یک گزینه برای پزشکان توضیح داد.

کاهش محدودیت‌ها برای پزشکان بدون کارتخوان

حجت دوست اعلام کرد که پس از پیگیری‌ها و درخواست‌های مکرر از سوی مقامات سازمان نظام پزشکی، محدودیت استفاده از تبصره ماده ١٠٠ برای پزشکان بدون کارتخوان تا سقف ٦٠٠ میلیون تومان مالیات تشخیصی سامانه اظهارنامه‌های مالیاتی بدون محدودیت قرار گرفته است.

همکاری بین سازمان‌ها برای تسهیل در پرداخت مالیات

با اشاره به ارسال فهرست ۱۰ هزار پزشک به سازمان امور مالیاتی، حجت دوست از همکاری بین سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی برای تسهیل در پرداخت مالیات توسط پزشکان گفت. این اقدام باعث ایجاد امکان استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ برای آن دسته از پزشکان شده که به دلیل ماهیت کاری خود از کارتخوان استفاده نمی‌توانند.

تغییرات در ضرایب مالیاتی: گامی به سوی اصلاحات

حجت دوست از کاهش ضرایب مالیاتی برخی گروه‌های پزشکی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و اعلام کرد که ضرایب مالیاتی پزشکان و دندانپزشکان در مراکز درمانی از ۷۰ درصد به ۴۵ درصد کاهش یافته و تغییرات مشابه در سایر زمینه‌های خدمات بهداشتی و درمانی اعمال شده است.

آینده تعدیل ضرایب مالیاتی

به پرسش از اینکه آیا ضرایب مالیاتی با توجه به افزایش هزینه‌ها و تورم تعدیل شده است، حجت دوست گفت: “تعرفه ابلاغی با واقعیت قیمت‌ها همخوانی ندارد و تعدیل ضرایب مالیاتی در ۶۰ جلسه کارشناسی در دستور کار قرار گرفته است. سازمان نظام پزشکی و امور مالیاتی به تلاش برخوردار است که با تشکیل جلسات کارشناسی این تعدیلات را اجرا کرده و اصلاحات موردنیاز را ایجاد کند.”

آریا 24 بهترین و تخصصی ترین مرجع فروش دستگاه های کارتخوان بانکی

برای خرید دستگاه پوز فقط کافیست با کارشناسان آریا 24 در تماس باشید.

نیولند me31

کارتخوان af70

دستگاه کارتخوان d230

کارتخوان 7210

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *