برداشت اسکناس از خودپردازها چقدر کارمزد دارد؟

مدیر اداره نظارت بر نظام‌های پرداخت بانک مرکزی تأکید دارد: برداشت وجه نقد از خودپردازها هیچ‌گونه کارمزدی ندارد. این تغییرات نرخ در حوزه خدمات بانکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تغییرات در نرخ‌ها از سال 99 تا 1401

محمدرضا مانی یکتا، مدیر اداره نظارت بر نظام‌های پرداخت بانک مرکزی، اعلام کرد: “نرخ کارمزد ساتنا و پایا نسبت به سال 99 تغییر نکرده و برداشت اسکناس از خودپردازها به هیچ وجه کارمزدی ندارد.”

تازه‌ترین تغییرات در سال 1401

با اجرای مصوبات شورای پول و اعتبار بانک مرکزی، تغییراتی در نرخ‌های خدمات حضوری و الکترونیکی شبکه بانکی ایجاد شده است. این تغییرات که از 17 اردیبهشت 1402 به اجرا درآمده، به به‌روزرسانی نرخ خدمات بانکی در سال 1401 اشاره دارد.

افزایش 20 درصدی نرخ خدمات بانکداری الکترونیک

مانی یکتا افزود: “میانگین نرخ خدمات بانکداری الکترونیک با 20 درصد افزایش نسبت به سال 1399 همراه شده است.”

تغییرات در نرخ انتقال وجه کارت به کارت

در مورد نرخ انتقال وجه کارت به کارت، او اعلام کرد: “نرخ کف این خدمات از 600 تومان به 720 تومان با 20 درصد افزایش رسیده و سقف آن بستگی به میزان مبلغ جابجایی دارد.”

کارمزد تراکنش‌های خرید با دستگاه کارتخوان

در مورد کارمزد تراکنش‌های خرید مرتبط با دستگاه کارتخوان (پوز)، مانی یکتا اظهار داشت: “کارمزد از دستگاه کارتخوان مستقیماً از دارنده آن کسر می‌شود و از مشتری کمیته‌ای کم نمی‌شود.”

تعیین نرخ‌ها بر اساس استانداردهای جهانی

او توضیح داد: “در سراسر جهان، 3 درصد از مبلغ تراکنش‌ها به عنوان کارمزد در نظر گرفته می‌شود. در کشور ما نیز این کارمزد از سوی بانک به میزان 2 از 10 هزار یا 2 ده‌هزارم، به عنوان کارمزد دریافت می‌شود.”

تخفیفات متناسب با میزان تراکنش‌ها

مانی یکتا بیان کرد: “بانک‌ها مجاز هستند تا سقف 30 درصد تخفیف برای همه مشتریان ارائه دهند. این تخفیفات به شرکت‌های دانش‌بنیان تا سقف 40 درصد و به مستمری‌بگیران کمیته امداد امام خمینی(ره) تا 100 درصد هم اعمال می‌شود.”

کارمزد انتقال وجه به روش‌های مختلف

در مورد کارمزد انتقال وجه به روش‌های ساتنا، پایا و پل (پرداخت لحظه‌ای)، او تشریح داد: “کارمزد این خدمات بدون تغییر از سال 99 ادامه دارد. سقف انتقال در این سامانه‌ها افزایش یافته و مانند همیشه این کارمزد به صورت میانگین از مبلغ تراکنش‌ها کسر می‌شود.”

تغییرات در نرخ‌ها از تاریخ 4 تیرماه 1402

مانی یکتا تأکید کرد: “این تغییرات در نرخ‌ها از تاریخ 4 تیرماه 1402 اجرا شده و تفاوتی بین بانک‌های خصوصی و دولتی وجود ندارد. همه نرخ‌ها در بانک‌ها یکسان است.”

برای خرید کارتخوان فقط کافیست با آریا 24 در تماس باشید . با کمترین هزینه بهترین خدمات را دریافت خواهید نمود.

مشخصات کارتخوان نیولند me31

دستگاه کارتخوان d230

خاموش كردن دستگاه كارت خوان ingenico 3500

قیمت دستگاه کارتخوان newland sp830

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *